Prawdziwy smak wanilii

lody

Chyba każdy z nas docenia smak doskonale przyrządzonego deseru, w którym można rozpoznać wszystkie naturalne składniki. Niestety nie każdy cukiernik decyduje się na wykorzystanie prawdziwych produktów, które przecież decydują o ostatecznym smaku, na przykład ciasta. W domowym zaciszu warto się jednak nieco postarać i stworzyć słodkość, w której poczujemy nie cukier wanilinowy czy aromat, ale najprawdziwszą wanilię.

Obecnie wanilia w laskach jest już powszechnie dostępna, dzięki czemu każdy z nas może bez jakichkolwiek przeszkód korzystać z tego wyjątkowo aromatycznego składnika deserów. Wiele osób boi się jednak, iż nie będzie w stanie dobrze wykorzystać wanilii w takiej postaci, ale naprawdę nie ma się czego obawiać. Wydostanie z jej lasek tego co najlepsze wcale nie jest aż tak bardzo skomplikowane, dlatego warto spróbować i cieszyć się tym wyjątkowym smakiem.

Wanilia w laskach

Na zdjęciu: Wanilia w laskach

Kiedy zatem zakupimy już wanilię w laskach, możemy rozciąć ją wzdłuż i przy pomocy noża wyskrobać z jej wnętrza małe czarne kuleczki, które stanowią o wspaniałym waniliowym aromacie wypieków, do których je dodamy. Jeśli natomiast chcielibyśmy mieć w swojej spiżarni prawdziwy, naturalny cukier waniliowy, wystarczy do słoika ze zwykłym cukrem włożyć laskę wanilii i zamknąć go szczelnie na kilka tygodni. Bez wątpienia jego smak nas zachwyci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *