Najlepsze herbatki na odchudzanie

Droga do idealnej wagi i szczupłej sylwetki zawsze jest kręta. Odchudzanie to proces, który nigdy nie przebiega liniowo, bo utrudniają go przeróżne rzeczy, jednakże przejście przez niego zawsze można sobie też ułatwić. Pomogą w tym różnego rodzaju herbatki hamujące apetyt, przyspieszające metabolizm i wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Do wyboru jest ich kilka.

Herbata zielona

Chyba najbardziej kojarzona ze swoimi właściwościami oczyszczającymi może też przyczynić się do szybszego gubienia zbędnych kilogramów. Ma klasyczny i dość neutralny smak, dlatego każdemu powinna podpasować, a do tego często jest wzbogacana różnymi dodatkowymi składnikami, takimi jak cytryna, limonka lub opuncja czy granat. Zielona herbata, z uwagi na wysoką zawartość teiny, zawsze delikatnie pobudzi przemianę materii, pozwalając na szybsze spalanie spożytych kalorii. Przy okazji zadziała na organizm detoksykująco. Nie bez powodu wiele gotowych herbat na odchudzanie bazuje właśnie na niej.

Yerba mate

To bardzo ciekawy, bo nie aż tak powszechnie znany napój na odchudzanie. W Polsce dopiero od niedawna zyskuje on popularność, ale już teraz wiadomo, że jest w stanie pozytywnie wpłynąć na przebieg redukcji. Yerbę mate wykorzystuje się głównie do przyspieszania metabolizmu i tym samym usprawniania procesu zrzucania wagi. Oprócz tego może ona delikatnie zmniejszać apetyt i działać pobudzająco, świetnie sprawdzając się w roli alternatywy dla mocnej kawy. Po wypiciu filiżanki yerba mate (zobacz) od razu odczuwa się nagły intensywny przypływ energii. Jest to doskonała okazja o tego, by zabrać się za ćwiczenia i podczas treningu przepalić kolejne kalorie.

Herbata czerwona

Jej działanie jest zupełnie inne. Pod jej wpływem dochodzi do zwiększenia produkcji ciepła, czyli zaktywizowania termogenezy, która doprowadza do zużycia energii pobieranej z komórek tłuszczowych. Czerwona herbata ułatwia trawienie pokarmów i rozkręca metabolizm, potęgując spalanie zbędnego tłuszczyku. Śmiało można ją pić nawet kilka razy dziennie, zastępując nią klasyczną kawę i czarną herbatę.